Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Forum za nami, trwają przygotowania do kolejnej

Konferencja przyciągnęła ponad 300 kobiet inwestujących w nieruchomości. Wydarzenie zorganizowały dwie przedsiębiorcze kobiety: Olga Marciniak, związana z nieruchomościami od 15 lat oraz Katarzyna Dziubałka – pomysłodawczyni marki Wielka Wymiana Kontaktów.

Ponoć w piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomagają innym kobietom – wyjaśnia O. Marciniak – a ja bardzo nie chcę pójść do piekła! (śmiech) A tak na serio, naszą misją było stworzenie przestrzeni, gdzie ambitne kobiety mogą nauczyć się, jak dzięki nieruchomościom osiągać swoje cele finansowe. Zależało nam również na zachęceniu doświadczonych inwestorek oraz kobiet już związanych z branżą nieruchomości do wyjścia z cienia i pokazania z dumą własnych osiągnięć.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliło się ponad 10 prelegentek. Opowiadały głównie o tym, jak inwestować z sukcesem oraz wykorzystywać możliwości rynku nieruchomości.

Miałyśmy również sesję występów uczestniczek, co pozwoliło jeszcze lepiej zintegrować grupę. Networking trwał do 3. w nocy, a co wytrwalsi spotkali się jeszcze nad ranem… – relacjonuje K. Dziubałka, organizatorka wydarzenia.

Jeśli czujemy, że nieruchomości to biznes dla nas, trzeba działać – zachęca jedna z prelegentek, Elżbieta Liberda (radca prawny, specjalizujący się w prawie nieruchomości). –  Ale do tego trzeba się dobrze przygotować. Dobra dokumentacja, odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów w umowach i inwestowanie w nieruchomości z uregulowanym stanem prawnym to warunek powodzenia biznesu.

Uczestniczki mówią

Konferencja ta pokazała, jak duża siła tkwi w kobietach. Inspirujące rozmowy podczas przerw, wymiana kontaktów oraz doskonałe panelistki sprawiły, że udział w konferencji na długo zapada w pamięć, a nawiązane kontakty owocują biznesowymi przedsięwzięciami – wylicza Małgorzata Lewandowska – uczestniczka, która od 5 lat aktywnie inwestuje na rynku nieruchomości, prowadzi też fan page Merytorycznie o nieruchomościach.

 

Znalazłam osobę, z którą rozpoczęłam współpracę przy inwestycji w Łodzi. Inna uczestniczka zaproponowała mi ciekawą współpracę przy flipie – podsumowuje swój udział Anna Krzykowska, początkująca inwestorka, która – jak nam oznajmiła – swoją pierwszą inwestycję odważyła się zrobić właśnie po opisywanej konferencji.

Społeczność kobiet, w której nie może zabraknąć ciebie

Projekt inwestorki.pl jest ziszczeniem mojego cichego marzenia o zbudowaniu społeczności kobiet, które dzielą się wiedzą i doświadczeniem, wymieniają pomysłami, wzajemnie inspirują oraz motywują – wyjaśnia O. Marciniak. – No i pokazują nie tylko światu, ale i samym sobie, na jak wiele je stać! Hasłem przewodnim są oczywiście nieruchomości, ale uczestniczki to przede wszystkim niesamowite, silne kobiety, które inwestują w siebie.

Już wkrótce kolejna edycja

Pierwsza edycja potwierdziła to, co podpowiadała mi intuicja – wyznaje O. Marciniak. – Na rynku nieruchomości brakowało wydarzenia dedykowanego kobietom. Nasza konferencja spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Kto w niej uczestniczył, ten wie, jak wspaniała i wyjątkowa energia jej towarzyszyła.

Podczas pierwszej konferencji zostały przeprowadzone ankiety. Dzięki temu na kolejnej, już wkrótce, pojawią się tematy, na które głosowały uczestniczki pierwszej edycji. A także nowi prelegenci, nowe tematy, równie merytoryczne

Dla inspiracji chcemy też zaprezentować success stories kobiet, które osiągnęły w branży bardzo dużo – dodaje K. Dziubałka – Planujemy również warsztaty dla osób, które chcą pogłębić wiedzę. Możesz z nami współtworzyć to wydarzenie, zgłoś swój temat na biuro@inwestorki.pl

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Forum Kobiety Inwestują w Nieruchomości odbędzie się 22. 02. 2020 roku. Tym razem w 5-gwiazdkowym Hotelu Renaissance przy lotnisku Airport Okęcie. Więcej informacji na www.inwestorki.pl.