PATRONAT MEDIALNY
4 listopada 2023

14. Kongres Mieszkanicznika

Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” zostało założone w 2012 roku i jest jedyną ogólnokrajową organizacją pozarządową w Polsce, która działa na rzecz ucywilizowania i rozwoju krajowego rynku najmu prywatnego.

Obecnie Stowarzyszenie skupia ponad 22 tysiące członków i sympatyków, którzy posiadają nie tylko mieszkania do wynajęcia, lecz także oferują szeroki zakres usług wspierających rozwój i profesjonalizację rynku najmu prywatnego. Wśród członków znajdują się pośrednicy, rzeczoznawcy i zarządcy nieruchomości, prawnicy, komornicy, notariusze oraz doradcy podatkowi. Spotkasz tu również specjalistów od architektury, aranżacji wnętrz i remontów. Nie brakuje także małych deweloperów, fliperów oraz inwestorów, którzy dzięki rekomendacjom i budowanym relacjom nawiązują współpracę opartą na zaufaniu. To właśnie dzięki temu powstają często ponadprzeciętne projekty budowlane. W gronie Mieszkaniczników znajdziesz zarówno doświadczonych przedsiębiorców, jak i właścicieli start-upów oferujących innowacyjne usługi, nowoczesne aplikacje IT oraz interesujące rozwiązania dla dynamicznie zmieniającego się rynku najmu.

Każdy zainteresowany działalnością Stowarzyszenia ma możliwość skorzystania z kompleksowej wiedzy na temat bezpiecznego wynajmowania mieszkań. Dzięki 12-letniej akumulacji materiałów, takich jak baza wiedzy, wideo rozmowy z ekspertami, artykuły tematyczne oraz gotowe wzory dokumentów, osiąga się pewność i poczucie wsparcia w krótkim czasie. Niemniej jednak, nic nie zastępuje interakcji z innymi uczestnikami tego rynku.

Aby umożliwić swoim członkom i sympatykom z całej Polski  poznanie się, stowarzyszenie organizuje co roku w listopadzie ogólnopolski kongres. W 2023 roku zaprasza do Hotelu Airport Okęcie 4.11.2023 r.  Tego dnia do Warszawy zjedzie się 600 Mieszkaniczników z całej Polski z zza granicy.

Uczestnicy kongresu będą mieli okazję wysłuchać inspirujących prelekcji wybitnych postaci ze świata biznesu, którzy osiągnęli sukces na arenie międzynarodowej. Anna Pawlak-Kuliga, jako pierwsza Polka zasiadająca w globalnych strukturach firmy IKEA, podzieli się refleksjami na temat kluczowych wartości, które warto pielęgnować w dążeniu do wyższych szczebli kariery oraz jak pozostać wiernym sobie w korporacyjnym świecie. Podobnie, Władysław Grochowski – prezes Grupy Arche, miłośnik natury i polskich zabytków, opowie o swojej ścieżce do sukcesu. Ciekawostką jest, że nigdy nie dokonał zwolnień pracowników, a w trudnych czasach potrafi wykreować biznes, dając zatrudnienie licznym bezrobotnym. To Biznesmen przez wielkie „B”, który dodatkowo promieniuje wręcz dobrocią.

Ponadto, planowane są panele dyskusyjne, podczas których eksperci Stowarzyszenia rzetelnie rozwieją obecne wyzwania na rynku. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czy obecnie bardziej opłaca się inwestować w wynajem nieruchomości czy być może w flipowanie. Czy preferować długoterminowe czy krótkoterminowe wynajmy? Jakie kierunki obecnie kształtują rynek i jakie zagrożenia czekają na sektor najmu detalicznego? Czy warto inwestować w budownictwo pod wynajem, czy lepiej skupić się na pojedynczych mieszkaniach? Ponadto, zostaną omówione zmiany podatkowe na 2023 rok, które wpłynęły na decyzje inwestorów w branży najmu nieruchomości. Będzie mowa o tym, które strategie optymalizacji zysków z najmu okazały się skuteczne, a które nie. Czy warto rozważyć założenie fundacji rodzinnej jako formy zabezpieczenia majątku? Nie zabraknie również analizy umowy najmu oraz innych legalnych środków zabezpieczających interesy wynajmujących.

Koniecznie sprawdź, kogo w tym roku zobaczysz na scenie:  https://kongresmieszkanicznika.pl

Równolegle do wykładów odbywać się będą tego dnia targi Mieszkanicznika. Wśród 30 wystawców z branży znajdziecie firmy oferujące usługi wspierające rynek wynajmu i inwestowania w nieruchomości.  Jak co roku – ze specjalnie przygotowanymi ofertami.

A wieczorem odbędzie się niezwykła gala. Rozdanie nagród laureatom w prestiżowym i jedynym takim na rynku konkursie Mieszkanicznik Roku 2023. Kandydatury zgłaszane są w 12 kategoriach, m.in. pośrednik nieruchomości, doradca finansowy, zarządca najmu, broker ubezpieczeniowy czy deweloper. Każdy, kto czuje, że już coś osiągnął, może przystąpić do konkursu.  To już czwarta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Bezcennym atutem kongresów Mieszkanicznika  jest uczestnictwo osób, które nie tylko się stale uczą ale również dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. Panująca atmosfera otwartości i chęci dzielenia się wiedzą skutkuje nawiązywaniem owocnych relacji biznesowych oraz przyjacielskich. Nawet, jeśli jesteś początkującym inwestorem  znajdziesz w stowarzyszeniu kompleksową wiedzę, dostęp do produktów i usług pomocnych w budowaniu biznesu opartego na nieruchomościach. Dla osób już długo działających na rynku wynajmu nieruchomości i znającym jego wady stowarzyszenie udostępnia w ten sposób ogólnopolską platformę dyskusyjną, dzięki której sami uczestnicy kongresu doradzają w sytuacjach wydających się bez wyjścia.

Nie musisz być członkiem stowarzyszenia, żeby dołączyć do uczestników 14-stego Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkanicznika. Wystarczy, że kupisz bilet. Twoja firma natomiast może zostać wystawcą na targach. Może również zgłosić się lub zostać zgłoszona do konkursu Mieszkanicznik Roku 2023. Uczestnictwo  w Kongresie Mieszkanicznika może być nie tylko szansą ale i milowym krokiem na drodze do osobistego sukcesu.

    Jeśli jesteś Inwestorką skorzystaj z kodu rabatowego na 100 zł (KOD: „inwestorki”) podczas rejestracji na to wydarzenie: LINK

    Do zobaczenia w listopadzie!