„Szukam home stagera”
Takie zdanie często pada na social mediach. I co się wtedy dzieje? Pod postem pojawia się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt wpisów typu „oto ja! zgłaszam się! weź mnie!”

I czy to już wystarczy? Jeszcze nie. Ale pomoże zawęzić krąg poszukiwań do właściwych osób.

Konkursy mają jeszcze jedną ciemną stronę. Niestety czasem – tak jak opinie w googlu – nagrody też mogą być po prostu kupione. To jedno z niebezpieczeństw wierzenia w tzw. społeczny dowód słuszności w postaci nagrody. Czy nagrody, medale, puchary są „złe” i nie należy im ufać? Nie. Trzeba tylko sprawdzić, kto i na jakiej zasadzie je przyznaje. Jeśli są to organizacje mające kompetencje, by ocenić prace konkursowe, wtedy nagroda ma znaczenie.  Można się nią sugerować przy wyborze home stagera. Jeszcze jedno należy dodać: nie każdy home stager lubi lub chce brać udział w konkursach, a może być wybitny w tym co robi:)

Jak sprawdzić, że home stager jest profesjonalistą?
Home staging rządzi się konkretnymi zasady. Czy są one sztywne i nie można ich nigdy łamać? Oczywiście od każdej reguły są wyjątki. W home stagingu też. Aczkolwiek by łamać zasady należy je przede wszystkim znać. Ocena „o jakie ładne wnętrze pani zrobiła” nie jest niestety wystarczająca. Dlatego powstało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Home Stagerów (OSHS). Polecamy home stagerów, którzy gwarantują wysoką jakość swojej pracy. Są profesjonalistami, którzy znają i stosują zasady home stagingu. Jako OSHS sprawdzamy i weryfikujemy ich umiejętności – za Ciebie. Zanim polecimy home stagera do współpracy, osoba ta musi przejść weryfikację swoich realizacji. Nie mogą to być tzw. projekty czy wizualizacje, ale muszą być realnymi działaniami na nieruchomości. Zarząd Stowarzyszenie ocenia czy prace, które zostały zgłoszone spełniają podstawowe kryteria home stagingu, czy nie ma w nich merytorycznych błędów itd. Dopiero na takiej podstawie przyznawany jest status Członka Zwyczajnego czyli osoby, którą jako Stowarzyszenie polecamy do współpracy.