IV FORUM INWESTOREK

NAGRANIA 3.06.2023

 1. „Myślenie warte miliony” Helena Sworowska
 2. Trendy na rynku wynajmu: Jak osiągnąć maksymalny zysk z Twojej nieruchomości.Anna Paprota
 3. 1000 najemców w 2 lata – mój sposób na skalowanie biznesu kwater pracowniczych.Natalia Gorszkowa
 4. Oto jak wynajmujący tracą fortunę na swoich najemcach. Najdroższe błędy, jakich należy unikać. Anna Niecikowska
 5. Profil polskiego inwestora w metale szlachetne. ” Urszula Stepkowska
 6. Elementarz Inwestorki, czyli kluczowe dokumenty w obrocie nieruchomościami.” Elżbieta Liberda
 7. Zainwestuj w raju – prywatne miasto w Dominikanie.Marek Zmysłowski
 8. „Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii?” Anna Wilk
 9. Szybka sprzedaż nieruchomości – skuteczne techniki i realne przykłady.” Martyna Szczawińska
 10. Strategia projektu, czyli jak skutecznie planować i realizować inwestycję deweloperską z sukcesem.” Basia Ziemba
 11. „Jeśli nie nieruchomości, to co?” Panel dyskusyjny dotyczący dywersyfikacji portfela inwestycyjnego: Małgorzata Rosiak (crowdfunding, OZE), Aleksandra Olbryś (metale szlachetne), Marzena Strugińska-Kiełboń (rynki kapitałowe), Ela Kazubska (kryptowaluty). Prowadząca: Izabela Anuszewska

1. „Myślenie warte miliony.” | 3.06.2023

Helena Sworowska Właścicielka najbardziej luksusowej marki wnętrzarskiej w Polsce – Primavera Home. Jej klientami są tysiące ludzi od gwiazd ludzie show-biznesu po prezydentów. Od 2015 roku od zera zbudowała wielomilionowy biznes w Polsce. Po zbankrutowaniu pierwszego biznesu, postanowiła zacząć inwestować w swój rozwój. Zaczęła pracować nad myśleniem i szkolić się od ludzi sukcesu. Kupowała doświadczenie milionerów, aby nie popełniać ich błędów na swojej drodze.  Zaczęła inaczej podejmować decyzję i dostrzegła możliwości, których wcześniej nie zauważała. To nowe myślenie i wiedza pomogły jej zacząć spełniać marzenia i odmieniły jej życie.

2. „Trendy na rynku wynajmu: Jak osiągnąć maksymalny zysk z Twojej nieruchomości.” | 3.06.2023

Anna Paprota Businesswoman, Strateg biznesowy, Prelegentka konferencji, Wykładowca Warsztatów WIWN.pl®. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w zakresie zarządzania i marketingu. Od ponad 7 lat inwestuje w nieruchomości. Od tego czasu zrealizowała kilkadziesiąt filpów, w tym ponad 200  mieszkań inwestycyjnych pod najem,  a od 5 lat inwestuje na rynku pierwotnym. Współzałożycielka spółki Wawaroom, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami i tworzeniem mieszkań inwestycyjnych. Obecnie wraz z wspólnikami zarządza ponad 400 najemcami.

3. „1000 najemców w 2 lata – mój sposób na skalowanie biznesu kwater pracowniczych.

” | 3.06.2023

Natalia Gorszkowa Inwestorka, specjalizuje się w kwaterach pracowniczych Na rynku nieruchomości od 2020 roku. Pierwsze mieszkania i 2 duże domy pracownicze, pozyskała podczas pandemii, miesiąc od rozpoczęcia działalności. Działa na rynku Trójmiasta, Pruszcza Gdańskiego, Grudziądza, Olsztyna i Rzeszowa, w planach kolejne miejscowości. Aktualnie posiada 1000 najemców, głównie pracowników z agencji pracy. Dodatkowo, buduje własny portfel nieruchomości inwestycyjnych, skupiając się głównie na rynku pierwotnym, najmie oraz gruntach. 

4. „Oto jak wynajmujący tracą fortunę na swoich najemcach. Najdroższe błędy, jakich należy unikać.” | 3.06.2023

Anna Niecikowska Adwokat ze ścisłą specjalizacją w prawnej obsłudze transakcji na rynku nieruchomości, a także w sprawach majątkowych rodzinnych. Posiada ponad 16 letnie doświadczenie w występowaniu przed sądem, także Najwyższym, skutecznie reprezentując swoich klientów: pośredników nieruchomości, inwestorów, flipperów, wynajmujących w ponad 200 sprawach sądowych. Szkoleniowiec, przeszkoliła już ponad 1.000 osób z prawa nieruchomości, szkoląc w Polsce i zagranicą. Od 2020 jest ekspertem i wykładowcą Stowarzyszenia Mieszkanicznik. 

5. „Profil polskiego inwestora w metale szlachetne.” | 3.06.2023

Urszula Stepkowska Ekspert w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw, Lider Działu Logistyki w Mennicy Kapitałowej. Z ww. firmą związana od 3 lat. Autorka wewnętrznego, scentralizowanego modelu zarządzania przepływami logistycznymi w modelu HUB – koncentrycznym. Pomysłodawczyni i realizatorka indywidualnych rozwiązań wpisujących się w systemy klasy ERP i CRM. Prywatnie, pozytywnie nastawiona, młoda inwestorka, interesująca się psychologią zarządzania, pasjonatka podróży i poznawania nowych kultur. 

6. „Elementarz Inwestorki, czyli kluczowe dokumenty w obrocie nieruchomościami.” 

Elżbieta Liberda Radca prawny i szkoleniowiec – specjalizacja – prawo nieruchomości. Inwestorka, autorka książki „Być rentierem – jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem”, współautorka książki – „Potencjał Kamienic”. Prowadzi bloga – Elżbieta Liberda – o prawie i nieruchomościach – www.elzbietaliberda.pl

7. „Zainwestuj w raju – prywatne miasto w Dominikanie” | 3.06.2023

Marek Zmysłowski Inwestor i founder w firmie Sunroof produkującej dachy solarne 2w1 i Samana Group, która buduje miasteczko w Dominikanie. Autor książki „Goniąc czarne jednorożce”. Przedsiębiorca i menedżer, skupiony na biznesie internetowym i nieruchomościach, pasjonat rynków wschodzących i miast prywatnych.

8. „Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii?” | 3.06.2023

Anna Wilk Współzałożycielka firmy Domcosta nieruchomości w Hiszpanii. Współpracuje z największymi hiszpańskimi agencjami i deweloperami zarówno na Costa Blanca jak i Costa del Sol. Inwestorka i specjalistka rynku nieruchomości w Hiszpanii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Leona Koźmińskiego. Przez wiele lat pracowała na rynku międzynarodowym współpracując z Radą Rozwoju Handlu Hong Kongu oraz w sprzedaży jako Marketing  Affiliate Specialist. 

9. „Szybka sprzedaż nieruchomości – skuteczne techniki i realne przykłady. ” 

Martyna Szczawińska Homestagerka, Saper® nieruchomości i szkoleniowiec, który prowadzi m.in. warsztaty z home stagingu i remontowania. Autorka książki „HOME STAGING jak zwiększyć wartość nieruchomości przy sprzedaży i wynajmie? Inwestorka na rynku nieruchomości, a od 2011 roku pomaga innym inwestować w nieruchomości. Zdobywczyni tytułu Home Stagera Roku 2020 i 2022 w konkursie Mieszkanicznik Roku. Twórczyni autorskiej Techniki Saper® zwiększającej wartość każdego lokalu do sprzedaży lub wynajmu.  Obecnie dyrektor ds. Współpracy z Partnerami w Europejskim Stowarzyszeniu Home Stagerów oddział Polska (EAHSP Polska).

10. „ Strategia projektu, czyli jak skutecznie planować i realizować inwestycję deweloperską z sukcesem. ” | 3.06.2023

Barbara Ziemba Analityk, Ekonomistka, pierwszy biznes – biuro rachunkowe założyła w wieku 22 lat. Obecnie Deweloper, współzałożycielka Forum Dewelopera i współwłaścicielka software house. Absolwentka Ekonomii, Podyplomowych studiów z rachunkowości i finansów oraz SGH studiów menedżerskich dla deweloperów. Od 2018 roku związana z deweloperką, buduje budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej

11. „Jeśli nie nieruchomości, to co? Panel dyskusyjny dotyczący dywersyfikacji portfela inwestycyjnego” | 3.06.2023

Małgorzata Rosiak Investment Manager w Pracowni Finansowej. Zajmuje się promocją nowoczesnych form inwestowania na zasadzie crowfundingu udziałowego. Jest to forma nabycia przez inwestorów udziałów w spółkach celowych realizujących projekty deweloperskie w branży energii odnawialnej takie jak: elektrownie wiatrowe, przemysłowe farmy fotowoltaiczne oraz osiedla domów.  finansowej. 

Marzena Strugińska-Kiełboń Ekspertka rynku finansowego z ponad 16-letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych instytucjach finansowych, takich jak CitiBank, Raiffeisen Bank, Allianz. Przez 7 lat zarządzała oddziałem private banking’u w Alior Banku. W Exante odpowiada za relacje z instytucjami finansowymi, wealth managerami oraz klientami zamożnymi.

Aleksandra Olbryś Z firmą Tavex związana od 2020 roku, swoją współpracę rozpoczęła w roli Analityka ds. Rynku Złota. Obecnie odpowiada za wartość merytoryczną, jaką przekazuje firma nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również takich platform, jak YouTube. Prowadzony przez nią firmowy kanał prężnie się rozwija – aktualnie posiada on ponad 5000 subskrypcji, a publikowane na nim filmy ogląda miesięcznie średnio 80 000 osób.

Ela Kazubska Inwestorka i edukatorka rynku kryptowalut, specjalista na rynku nieruchomości zagranicznych, na stałe mieszkająca w Dubaju. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Londynie, w którym mieszkała 10 lat. Do rynku kryptowalut dołączyła na początku 2020 roku i po poznaniu rynku, jego możliwości, jak i zagrożeń, zdecydowała się dzielić z innymi swoją wiedzą. Od tego czasu zapraszana była jako specjalista na wiele wydarzeń w UK, Polsce, Dubaju i Stanach Zjednoczonych.  Obecnie skupia się na dokończeniu swojego autorskiego kursu kryptowalut oraz na znajdowaniu najlepszych możliwości inwestycji w nieruchomości w oparciu o swoje kilkuletnie doświadczenie biznesowe.     

Izabela Anuszewska – Inwestorka, ekspertka w dziedzinach dotacji i przedsiębiorczości. Od 18 lat właścicielka firmy consultingowej DaVinci. Jako mentorka biznesu pomaga w otwarciu i rozwoju firmy, pozyskaniu dotacji, wyborze ścieżki etat czy biznes. Akredytowana konsultantka funduszy europejskich i ekspertka mianowana instytucji publicznych w ocenie wniosków o dofinansowanie. Od lat angażuje się w projekty związane z przedsiębiorczością, innowacjami, promocją kobiet w biznesie i na rynku pracy oraz działaniami CSR i ESG.

III EDYCJA FORUM NAGRANIA 3.09.2022

 1. „Nieruchomości jako sposób na samorealizację.” Basia Domarus, domarus.com.pl
 2. „Jak podwoić obroty w firmie pomimo kryzysu i inwestować efektywnie nadwyżki” Anna Ewa Suska, Excellence Vale
 3. „Strategia 7P. Czyli w co bezpiecznie inwestować w czasach kryzysu.” Filip Piechowiak, Michał Szulc, FID Group
 4. „Jak zarabiać na nieruchomościach, kiedy inni tracą?” Agnieszka Cal, Magdalena Scheitza, totendom.com
 5. „Potencjał rynku najmu  – jak bezpiecznie i rentownie wynajmować nieruchomości.„ Elżbieta Liberda, Lex Perfecta
 6. „Jak optymalnie rozliczać flipy i pośrednictwo w kontekście Polskiego Ładu 2.0.„ Grzegorz Grabowski, wynajmistrz.pl
 7. „Etyczne inwestowanie – zrób miejsce w portfelu na zysk z ekologii„ Małgorzata Rosiak, Pracowania Finansowa
 8. „Ustroje małżeńskie majątkowe, a podział majątku w kontekście nieruchomości i nie tylko.” Sylwia Roszczyk-Caglayan, Karolina Sikorska, radcy prawni
 9. „Jak sprzedawać nieruchomości w trudnych czasach?„ Marta Baczewska-Golik, Ruszamy nieruchomości
 10. Panel dot. inwestycji zagranicznych | dr Edyta Tadeusiak (Hiszpania, Wielka Brytania), Joanna Matyla (Dominikana), Olesya Romanenko (Ukraina), Sławek Muturi (Mzuri)
 11. „Gotowce inwestycyjne. Dlaczego warto w nie inwestować?” Agnieszka Kosek-Zasłonka, flipmaster.pl
 12. 5 błędów w budowaniu marki osobistej” Justyna Sprawka, justynasprawka.pl
 13. „Od pośrednika do dewelopera. Kobieta na budowie„ Roksana Lipińska, soinvest.pl

1. „Nieruchomości jako sposób na samorealizację.” | 3.09.2022

Basia Domarus – handlowiec z urodzenia, wykształcenia i doświadczenia. Liderka gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik, inwestorka, Pośrednik w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami – sprzedaje, kupuje, wynajmuje nieruchomości oraz przeprowadza przez cały proces inwestycyjny tych, którzy chcą zarabiać na nieruchomościach. Certyfikowany Trener Biznesu, wykładowca i szkoleniowiec, autorka dwóch książek oraz licznych publikacji branżowych a prywatnie globtroterka, co pozwala zobaczyć nieruchomości z szerszej perspektywy. https://domarus.com.pl/

2. „Jak podwoić obroty w firmie pomimo kryzysu i inwestować efektywnie nadwyżki” | 3.09.2022

Anna Ewa Suska – właścicielka firmy Excellencevale lidera na rynku szkoleniowym w Wielkiej Brytanii. Autorka książki „Efektywny i Strategiczny Biznes” i „Kobieta i Finanse” Redaktor naczelna magazynu Excellencevale. Strateg i analityk biznesu, mentor biznesowy, Międzynarodowy trener, specjalista od budowy marki osobistej, doradza przedsiębiorcom z Polski oraz Wielkiej Brytanii. Autorka programu Mastermind, gdzie przedsiębiorcy podnoszą swoje obroty o kilkaset procent, Wspiera nowe firmy i te z milionowymi obrotami. W szkoleniach jej firmy wzięło udział wiele tysięcy osób z całego świata.
https://excellencevale.com

3. „Strategia 7P. Czyli w co bezpiecznie inwestować w czasach kryzysu.” | 3.09.2022

Filip Piechowiak, CEO FID group

Lider, strateg i entuzjasta szczegółowego planowania finansowego. Pasjonat architektury, jazdy konnej oraz rozwoju osobowego. Wierzy, że dobre relacje z ludźmi, wsparcie i możliwość odmiany czyjegoś życia stanowi największy przywilej człowieka.

Michał Szulc, Dyrektor ds. Rozwoju FID group

Aktywny inwestor, przedsiębiorca i pasjonat nieruchomości. Lata doświadczeń na stanowiskach managerskich w globalnych firmach oraz wewnętrzną intuicję wykorzystuje do budowania biznesu. Posiada talent do dostrzegania okazji inwestycyjnych tam, gdzie nikt inny ich nie widzi. Specjalizuje się w wydobywaniu ukrytego potencjału z nieruchomości. https://link.fidgroup.pl/poznajmy_sie

4. „Jak zarabiać na nieruchomościach, kiedy inni tracą?” | 3.09.2022

Agnieszka Cal – wizjonerka i współzałożycielka marki TOTENDOM, która z sukcesem wprowadza nowe strategie i trendy na rynku nieruchomości. Dawniej pracownik korporacji, dziś współwłaścicielka dwóch niezależnych biznesów. Zrealizowała ponad 70 inwestycji na terenie całej Polski, w tym 30 własnych.

Magdalena Scheitza – architektka i inwestor z 8 letnim doświadczeniem. Jako współwłaścicielka TTD Biuro Projektowe nadzorowała realizację ponad 400 projektów wnętrz dla inwestorów z całej Polski. Dodatkowo współwłaścicielka SHLTR Architekci i Rob’s Moving Houses. https://www.totendom.com

5. „Potencjał rynku najmu  – jak bezpiecznie i rentownie wynajmować nieruchomości.” | 3.09.2022

Elżbiet Liberda – radca prawny ze specjalizacją prawo nieruchomości, szkoleniowiec, inwestorka. Właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego, Biura Nieruchomości i spółek inwestycyjnych. Współautorka książki – „Być rentierem – jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem”. Prelegent największych wydarzeń branży nieruchomości. Wykładowca najbardziej prestiżowych Uniwersytetów – Polska Akademia Nauk, Katolicki Uniwersytet Lubelski, MBA Nieruchomości uczelni ASBIRO. Obsługuje transakcje sprzedaży i najmu nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Prowadzi bloga – Elżbieta Liberda – o prawie i nieruchomościach www.elzbietaliberda.pl 

6. „Jak optymalnie rozliczać flipy i pośrednictwo w kontekście Polskiego Ładu 2.0.” | 3.09.2022

Grzegorz Grabowski –założyciel i współwłaściciel Kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl oraz spółki doradztwa podatkowego. Grzegorz jest również autorem poczytnego bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami, ich rozliczaniem i podatkami. Wydał również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“, która rozeszła się już w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Oprócz tego prowadzi tematyczne wykłady i szkolenia, tworzy kursy online dla inwestorów oraz przedsiębiorców, sam inwestuje w nieruchomości na wynajem.

7. „Etyczne inwestowanie – zrób miejsce w portfelu na zysk z ekologi” | 3.09.2022

Małgorzata Rosiak – Investment Manager w Pracowni Finansowej. Od ponad 6 lat w PF zajmuje się promocją udziałów do spółek z branży energii odnawialnej takich jak elektrownie wiatrowe oraz spółek z rynku nieruchomości. Odpowiada za relacje biznesowe z inwestorami. Swoje 20 letnie doświadczenie w sprzedaży i obsłudze inwestorów zdobyła współpracując z bankami i instytucjami z branży usług finansowych. 

8. „Ustroje małżeńskie majątkowe, a podział majątku w kontekście nieruchomości i nie tylko.” | 3.09.2022

Sylwia Roszczyk-Caglayan – Prawnik, zarządca nieruchomości, pośrednik i negocjator, prowadząca obsługę prawną dla osób fizycznych i działalności gospodarczych.  Od 2021 tworzy markę KR Prawo i Nieruchomości obsługującą klientów w zakresie transakcji kupna sprzedaży nieruchomości oraz prowadzi obsługę prawną nieruchomości.

Karolina Sikorska – Radca prawny z ugruntowanym doświadczeniem w zakresie prawa nieruchomości, procesu inwestycyjnego oraz prawa administracyjnego. Zajmowała się obsługą prawną podmiotów z branży deweloperskiej, jak i nieruchomości komercyjnych. Posiadam szerokie doświadczenie w rynku nieruchomościowym i jego specyfice. 

9. „Jak sprzedawać nieruchomości w trudnych czasach? | 3.09.2022

Marta Baczewska-Golik – od 2008 roku wykonuje zawód agenta nieruchomości.  W 2012 roku przeszła na sprzedaż na zasadach wyłączności pod własną marką Ruszamy Nieruchomości. W 2015 roku zaczęła nagrywać jeden z pierwszych nieruchomościowych podcastów dzięki czemu już blisko milion słuchaczy może bezpłatnie czerpać wiedzę od praktyków rynku nieruchomości! Stworzyła Kobiecą Stronę Inwestowania, gdzie wymienia się wiedzą z tysiącami kobiet na temat inwestowania w nieruchomości. W międzyczasie inwestuje i pośredniczy w obrocie nieruchomościami zdobywając bezcenną wiedzę z praktyki o rynku. https://ruszamynieruchomosci.pl/

10. PANEL DYSKUSYJNY: „Inwestycje zagraniczne” | 3.09.2022

Sławek Muturi – pół-Polak, pół-Kenijczyk, dzięki inwestowaniu w mieszkania na wynajem, w wieku 43 lat osiągnął 100%-ową wolność finansową.  Jego misją jest wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków – autor ponad 10 książek, tysięcy wywiadów, artykułów. Jego firma Mzuri jest pionierem usługi zarządzania najmem.

Anna Ewa Suska (UK) – Właścicielka firmy Excellencevale lidera na rynku szkoleniowym w Wielkiej Brytanii. Autorka książki „Efektywny i Strategiczny Biznes” i „Kobieta i Finanse”

dr Edyta Tadeusiak (Hiszpania, UK) – Autorka książki ” Zostań właścicielem nieruchomości w UK”. Uczy, jak skutecznie inwestować w nieruchomości.  Prowadzi firmy zajmujące się nieruchomościami. Z sukcesami inwestuje w  nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii.

Joanna Matyla (Dominikana) – Licencjonowany broker nieruchomości oraz inwestycyjny; inwestorka. Partner Samana Group (Dominikana), gdzie grupa wizjonerów, twórców, przedsiębiorców i inwestorów połączyła swoje siły budując luksusowe ekomiasteczko w karaibskim raju.

Olesya Romanenko (Ukraina) – Prawnik i partner  w Spółce Prawniczej Olsten Partners (jednej ze 100 najlepszych kancelarii prawnych w Ukrainie). Posiada 18-letnie doświadczenie w działalności prawniczej na Ukrainie, jest przewodniczącym Komisji Ukraińskiej Izby Adwokackiej, ekspertem prawnym w zakresie podatków, prawa gruntowego, nieruchomości i inwestycji.

11. „Gotowce inwestycyjne. Dlaczego warto w nie inwestować?” | 3.09.2022

Agnieska Kosek-Zasłonka – aktywnie inwestuje uzyskując ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji na rynku nieruchomości. Swoją wiedzą dzieli się podczas indywidualnych konsultacji, prowadzi szkolenia FLIP MASTER oraz ZYSKOWNE GOTOWCE INWESTYCYJNE. Jej specjalnością są flipy oraz gotowce na mieszkaniach w kamienicach. Wyszukuje perełki inwestycyjne – nieruchomości z potencjałem. Tworzy z nich piękne oraz funkcjonalne wnętrza, które znacząco podnoszą wartość nieruchomości, a co najważniejsze przynoszą wysoką rentowność inwestorom. Prowadzi inwestycje dla inwestorów pasywnych z którymi współpracuje, tworząc gotowce inwestycyjne lub flipy pomagając pomnażać ich majątek. http://www.flipmaster.pl/

12. „5 błędów w budowaniu marki osobistej„ | 3.09.2022

Justyna Sprawka Ekspert z zakresu budowania marki osobistej i doradca marek szkoleniowych. Od 2007 roku wspiera przedsiębiorców w osiąganiu biznesowych szczytów. Sprawia, że specjaliści którzy mają wiedzę, potrafią na niej zarabiać. Na co dzień współtworzy produkty i usługi, których sprzedaż przekroczyła 100 milionów złotych. Od 5 lat koncentruje się głównie na budowaniu silnych i dochodowych marek w branży nieruchomości.
www.justynasprawka.pl

13. „Od pośrednika do dewelopera. Kobieta na budowie„ | 3.09.2022

Roksana Lipińska – w 2012 roku rozpoczęła swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. A ten nie tylko ją wciągnął, ale i zrodził ogromną fascynację. Ta zaś poprowadziła ją drogą od posiadania biura nieruchomości do firmy deweloperskiej. I tak ze specjalizacji, jaką było prowadzenia zewnętrznych działów sprzedaży dla małych i średnich deweloperów, jako współzałożycielka marki So!Invest – stała się kreatorem otaczającej ją przestrzeni. Zawodowo zakręcona na punkcie nieruchomości, prywatnie żona, i mama dwóch niezwykle aktywnych urwisów. Uwielbia odpoczywać z książką na tarasie i w końskim siodle. Spokój znajduje medytując i praktykując jogę. https://soinvest.pl

II EDYCJA FORUM NAGRANIA 22.02.2020

 1. Beata Pawłusiewicz | Ewa Jakubowska | dr Edyta Tadeusiak PANEL DYSKUSYJNY: „DYWERSYFIKACJA PORTFELA NIERUCHOMOŚCI„
 2. Wojciech Woźniczka | NA DRODZE DO WOLNOŚCI FINANSOWEJ
 3. Małgorzata Lewandowska | JAK SKUTECZNIE KUPIĆ NIERUCHOMOŚCI NA LICYTACJI LUB PRZETARGU
 4. Magdalena Tylipska | PUŁAPKI PRZY KUPNIE I SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
 5. Elwira Wrochna | OBRÓT NIERUCHOMOŚCIAMI A PODATKI
 6. Elżbieta Liberda | PUŁAPKI PRZY KUPNIE I SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
 7. Elżbieta Maśloch-Matrejek | CESJE – WYGODNE ZARABIANIE
 8. Elżbieta Maśloch-Matrejek  | NIERUCHOMOŚCI TO (NIE)BEZPIECZNA INWESTYCJA
 9. Beata Namiotko | OD FLIPOWANIA DO WOLNOŚCI FINANSOWEJ
 10. dr Anna Smolińska | 1000 POWODÓW, DLA KTÓRYCH NIE WARTO INWESTOWAĆ
 11. Urszula Socha | KOBIETA W DEWELOPERCE: NIETYPOWA KOBIETA W TYPOWO MĘSKIM ŚWIECIE
 12. Alina Kieres | JAK Z MAŁYM KAPITAŁEM OBRACAĆ NIERUCHOMOŚCIAMI I BUDOWAĆ SKALĘ

1. PANEL DYSKUSYJNY: „Dywersyfikacja portfela nieruchomości” | 22.02.2020

Beata Pawłusiewicz – Szkoleniowiec oraz właścicielka firmy zarządzającej mieszkaniami na wynajem krótkoterminowy. W swoim portfolio ma na koncie blisko 100 apartamentów, którymi zarządza. 

Ewa Jakubowska –  Z wykształcenia prawnik i zarządca nieruchomości, z pasji i zamiłowania inwestor i doradca inwestycyjny. Od ponad 5 lat z sukcesem rozwija własną butikową Kancelarię Doradczą PROTRUST Real Estate. 

dr Edyta Tadeusiak –  Zostań właścicielem nieruchomości w UK”. Uczy, jak skutecznie inwestować w nieruchomości. Wspiera inwestorów, jak i osoby prywatne. 

2. „Na drodze do wolności finansowej” | 22.02.2020

Wojciech Woźniczka – Autor, Trener, Negocjator i Inwestor na rynku nieruchomości. Zdobywca prestiżowej nagrody Polish National Sales Awards w kategorii Najlepszy Trener Sprzedaży w Polsce. Autor bestsellera NEGOCJUJ! oraz książek NEGOCJUJ 2 i NIE SPRZEDAWAJ! #Pozwólkupić. Od ponad 14 lat wspiera firmy i osoby prywatne w negocjacjach i sprzedaży. W jego szkoleniach wzięło już udział ponad 9000 uczestników z przeszło 100 firm. Na co dzień sam inwestuje, wynajmuje, podnajmuje, flipuje oraz uczestniczy i wspiera swoich klientów w negocjacjach na rynku nieruchomości.

3. „Jak skutecznie kupić nieruchomości na licytacji lub przetargu” | 22.02.2020

Małgorzata Lewandowska – Od 2012 roku aktywnie inwestuje na rynku nieruchomości. Ukończyła studia podyplomowe na EBS Universität für Wirtschaft und Recht w Niemczech na kierunku Master of Science in Real Estate. Swoją wiedzę i doświadczenie ugruntowała pracując dla firmy Hotel Professionals – największej firmy doradczej w branży hotelowej w Polsce. Obecnie prowadzi fan page Merytorycznie o nieruchomościach. 

4. „Lokator – źródło przychodu czy źródło problemu” | 22.02.2020

Magdalena Tylipska – Prowadzi kancelarię adwokatów i radców prawnych . Od niemal 20 lat związana z nieruchomościami, deweloperką, prawem finansowym i  windykacją. Specjalistka w zakresie prawa lokalowego.  Obecnie cieszy się dochodem pasywnym w oparciu o najem lokali zarządzanych przez rodzinna spółkę. Zawsze podejmuje wyzwania oraz dzieli się doświadczeniem w inwestycjach z trudniejszym stanem prawnym, wymagających rozwiązania na drodze sadowej problemów właścicieli jak w szczególności wyjście ze współwłasności, przejęcie zobowiązań kredytowych pozbawienia tytułów najmu i eksmisji .

5. „Obrót nieruchomościami a podatki” | 22.02.2020

Elwira Wrochna – Świadczy usługi księgowe od blisko 10 lat, ale w księgowości, podatkach i kadrach pracuje prawie 20 lat.  Jest absolwentką WSHiP im. Ryszarda Łazarskiego, gdzie uzyskała tytuł Magistra. Ich uzupełnieniem były podjęte Studia Podyplomowe z zakresu Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W związku ze stale zmieniającym się otoczeniem prawno-podatkowym, sukcesywnie uczestniczy w szkoleniach, umożliwiających prawidłowe wykonywanie zawodu. Jej zawodową misją jest szerzenie opinii, że księgowość i finanse mogą być przyjazne dla każdego przedsiębiorcy i inwestora, przy odpowiednim wsparciu.

6. „Pułapki przy kupnie i sprzedaży nieruchomości” | 22.02.2020

Elżbieta Liberda – Radca prawny – specjalizacja: prawo nieruchomości. Właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego oraz Biura Nieruchomości Lex Perfecta. Wykładowca i prelegent największych wydarzeń branży nieruchomości. Od kilkunastu lat obsługuje transakcje sprzedaży i najmu nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa. Prowadzi bloga – Elżbieta Liberda – o prawie i nieruchomościach. Autorka książki – „ Być rentierem ! Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem.”

7. „Cesje – wygodne zarabianie” | 22.02.2020

Elżbieta Maśloch-Matrejek – Inwestorka z 15 letnim doświadczeniem, inwestuje głównie na rynku nieruchomości, choć nieobce są jej instrumenty finansowe, świat startupów czy kruszce. Propaguje edukację ekonomiczną i zachęca kobiety do świadomego zajmowania się swoimi finansami. Jest współzałożycielką Global Investor Club. W przeszłości pracowała dla międzynarodowych korporacji zarządzając portfelami nieruchomości największych firm światowych.

8. „Nieruchomości to (nie)bezpieczna inwestycja” | 22.02.2020

Elżbieta Maśloch-Matrejek – Inwestorka z 15 letnim doświadczeniem, inwestuje głównie na rynku nieruchomości, choć nieobce są jej instrumenty finansowe, świat startupów czy kruszce. Propaguje edukację ekonomiczną i zachęca kobiety do świadomego zajmowania się swoimi finansami. Jest współzałożycielką Global Investor Club. W przeszłości pracowała dla międzynarodowych korporacji zarządzając portfelami nieruchomości największych firm światowych.

9. „Od flipowania do wolności finansowej” | 22.02.2020

Beata Namiotko – Trener i mówca motywacyjny, ekspert inwestowania w nieruchomości. Autorka kursu online „Flipy bez tajemnic”. Przeprowadziła ponad 120 flipów i w bardzo krótkim czasie zbudowała wolność finansową. Pasjonatka życia, zdrowej kuchni i dalekich podróży. Inwestuje w nieruchomości na wynajem, oraz na sprzedaż od 12 lat. Jest aktywnym uczestnikiem tego rynku. Kupuje, remontuje, sprzedaje i wynajmuje. Przygotowała dla inwestorów, oraz osób indywidualnych wiele nieruchomości. Z wykształcenia jest ekonomistką.  

10. „1000 powodów, dla których nie warto inwestować” | 22.02.2020

dr Anna Smolińska – Doktor ekonomii, aktywna inwestorka na rynkach kapitałowych i w nieruchomości. Autorka bloga KobietaInwestuje.pl oraz książki o finansach osobistych i inwestowaniu dla kobiet „Kobieta inwestuje. Twoja droga do niezależności finansowej”. Współzałożycielka Fundacji „Kobiety i Finanse” pomagającej im w dążeniu do tego celu. Jako inwestorka indywidualna z pasją inwestuje na giełdzie i w nieruchomości.

11. KOBIETA W DEWELOPERCE: „Nietypowa Kobieta w typowo męskim świecie” | 22.02.2020

Urszula Socha – Jest deweloperem, inwestorką, specjalistą ds. nieruchomości… Urodzona lwica w życiu i w pracy – ambitna, zaangażowana wiedzą i sercem w każde przedsięwzięcie, a nowe cele czy wyzwania są dla niej głównym bodźcem do działania. Jest nastawiona na osiąganie założonego celu i nie odpuszczam tak łatwo, przecież „z doświadczeniem deweloperskim się człowiek nie rodzi … doświadczenie się nabywa.”

12. „Jak z małym kapitałem obracać nieruchomościami i budować skalę” | 22.02.2020

Alina Kieres – Od 2017 zajmuje się głównie flipowaniem w kamienicach. Nie straszne jej trudne tematy, które większość inwestorów omija szerokim łukiem. W swoim portfolio ma mikrokawalerki (najmniejsza 11,29m2) jak również duże mieszkania o powierzchni ponad 250m2, które dzieli na mniejsze i z zyskiem sprzedaje. Dodatkowo posiada w podnajmie mieszkania w centrum Katowic, a w 2019 roku ze wspólnikiem kupiła kamienicę w centrum Mysłowic w której obecnie wynajmuje mieszkania.

I EDYCJA FORUM NAGRANIA 31.08.2019

 1. Paulina Majewska-Goździk | Paulina Majewska Goździk | Elżbieta Liberda PANEL DYSKUSYJNY: TRENDY INWESTYCYJNE NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI
 2. Paulina Starzyńska-Wilbik | NIERUCHOMOŚCI SENIORALNE – INWESTYCJE STWORZONE DLA KOBIET
 3. Ewa Jakubowska | NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE – ABC BEZPIECZNYCH INWESTYCJI
 4. Beata Pawłusiewicz | AIRBNB I BOOKING – 10 BŁĘDÓW POCZĄTKUJĄCEGO HOSTA I JAK ICH UNIKNĄĆ
 5. Faustyna Guzowska | PIERWSZA INWESTYCJA DEWELOPERSKA. SZPILKI W DEWELOPERCE, CZYLI JAK KOBIETA MOŻE ROZPOCZĄĆ INWESTYCJE BUDOWLANĄ
 6. Sławek Muturi | JAK OSIĄGNĄĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ?
 7. Natalia Drysiak | JAK KUPIĆ TANIO I SPRZEDAĆ DROGO, CZYLI NEGOCJACJW PRAKTYCE
 8. Joanna Popławska | MIKRO INWESTYCJA – MAKSIMUM ZYSKU

1. PANEL DYSKUSYJNY: „Trendy inwestycyjne na rynku nieruchomości” | 31.08.2019

Paulina Majewska-Goździk – Założycielka dynamicznie rozwijającej się firmy Pokoje69.pl – obsługa nieruchomości oraz grupy Inwestowanie w mikrokawalerki – pokoje69.

Annna Paprota – Współzałożycielka spółki Wawaroom, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami i tworzeniem gotowców inwestycyjnych. Obecnie wraz z wspólnikami zarządza ponad 80 najemcami. 

Elżbieta Liberda – Radca prawny – specjalizacja: prawo nieruchomości. Właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego oraz Biura Nieruchomości Lex Perfecta. Autorka książki – „ Być rentierem ! Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem.”

2. „Nieruchomości senioralne – inwestycje stworzone dla kobiet” | 31.08.2019

Paulina Starzyńska-Wilbik – Ekspertka marketingu nieruchomości, z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w realizacji projektów marketingowych i kampanii promujących inwestycje mieszkaniowe. Dyrektorka Sprzedaży i Marketingu w firmie Optimal Partners tworzącej innowacyjne obiekty łączące funkcję wypoczynkową, sanatoryjną i senioralną. Od 8 lat prowadzi agencję Lerta, specjalizującą się w kompleksowej obsłudze marketingowej deweloperów i inwestycji mieszkaniowych.

3. „Nieruchomości komercyjne – ABC bezpiecznych inwestycji” | 31.08.2019

Ewa Jakubowska – z wykształcenia prawnik i zarządca nieruchomości, z pasji i zamiłowania inwestor i doradca inwestycyjny. W sektorze Real Estate drugą dekadę, od początku swojej kariery zawodowej. Początkowo, przez kilka lat koordynowała z Londynu działalność butikowego, brytyjskiego funduszu private equity inwestującego w Polsce, Niemczech i Turcji. Od blisko 5 lat z sukcesem rozwija swoją butikową Kancelarię Doradczą PROTRUST Real Estate. Dodatkową gałęzią działalności jest koordynacja mikroprojektów deweloperskich w segmencie mieszkaniowym i usługowym. 

4. „Airbnb i Booking – 10 błędów początkującego hosta i jak ich uniknąć”  | 31.08.2019

Beata Pawłusiewicz – Ekspert z zakresu zarządzania najmem krótkoterminowym. Uczy jak rozpocząć i z sukcesem prowadzić firmę w branży zarządzania najmem krótkoterminowym. Jest absolwentką Bankowości i Finansów z wieloletnim managerskim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach takich jak: PriceWaterhouseCoopers, IBM czy Philip Morris. Zaczynała od jednego własnego apartamentu w portfelu. W czwartym roku działalności liczba powierzonych jej w zarządzanie mieszkań wzrosła do 40, a plan rozwojowy zakłada obsługę 70 mieszkań w sezonie letnim 2020. https://pawlusiewicz.pl/

 5. „Pierwsza inwestycja deweloperska. Szpilki w deweloperce, czyli jak kobieta może rozpocząć inwestycje budowlaną” | 31.08.2019

Faustyna Guzowska – Deweloper, inwestorka, projektantka wnętrz, właścicielka Projekt Nieruchomość. „We flipach osiągnęłam już chyba wszystko, więc czas zacząć coś innego! Nie ma rzeczy niemożliwych, a kobieta-deweloper może z powodzeniem odnaleźć się w tym „męskim” fachu. Jeśli rozplanujesz wszystko rozsądnie i krok po kroku będziesz realizował swoje zamierzenia – sukces jest jedynie kwestią czasu.  Dlatego nie oglądam się na innych i robię swoje, mimo przeszkód, które czasem się pojawiają.”

6. „Jak osiągnąć wolność finansową? | 31.08.2019

Sławek Muturi –  Dzięki swojemu zmysłowi przedsiębiorczości udało mu się osiągnąć nieprawdopodobny sukces w dziedzinie najmu mieszkań, dzięki czemu w wieku 44 lat mógł z czystym sumieniem porzucić pracę zarobkową i zacząć naprawdę żyć – podróżować i rozwijać swoje pasje. Obecnie Muturi dzieli się swoim doświadczeniem i zdobytą w praktyce wiedzą na temat osiągania wolności finansowej m.in. w swoich książkach, jak „Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości”, „Mieszkania na wynajem. Moja droga do wolności finansowej” czy też „Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem”.

7. „Jak kupić tanio i sprzedać drogo, czyli negocjacje w praktyce” | 31.08.2019

Natalia Drysiak – Licencjonowany pośrednik z obrocie nieruchomościami, szkoleniowiec z technik sprzedaży nieruchomości i negocjacji oraz nawiązywania relacji pośrednik-klient. Związana z branżą rozwoju osobistego. Przedsiębiorca, menadżer grup sprzedażowych ds. nieruchomości. W życiu sprzedała oraz uczestniczyła w procesie sprzedaży przy ponad tysiącu transakcji sprzedaży nieruchomości. Zbudowała kilkanaście zespołów doradczo-sprzedażowych.

8. „Mikro inwestycja – maksimum zysku” | 31.08.2019

Joanna Popławska – Inwestorka, home stager, projektantka, dekoratorka, stylistka wnętrz. Na co dzień zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży i do wynajmu. Równolegle prowadzi metamorfozy istniejących wnętrz zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Właścicielka renomowanej firmy i marki Home for Me zajmującej się profesjonalną organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu home stagingu. Współpracuje z znanymi markami branżowymi takimi jak Mebloo, Educoncept, home&you.

WEBINAR: JAK ZACZĄĆ INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE?

dr Anna Smolińska – Doktor ekonomii, aktywna inwestorka na rynkach kapitałowych i w nieruchomości. Autorka bloga KobietaInwestuje.pl oraz książki o finansach osobistych i inwestowaniu dla kobiet „Kobieta inwestuje. Twoja droga do niezależności finansowej”. Współzałożycielka Fundacji „Kobiety i Finanse” pomagającej im w dążeniu do tego celu. Jako inwestorka indywidualna z pasją inwestuje na giełdzie i w nieruchomości.

MASTERCLASS KLUBU INWESTOREK

MASTERCLASS | 9 maja 2023

Przerabianie złota na diamenty – jak zmaksymalizować przychody z najmu krótko i długoterminowego.

Joanna Popławska Akredytowana Home Stagerka, projektantka wnętrz i dekoratorka, wykładowca akademickim z zakresu Home Staging oraz inwestorka w nieruchomości. Od 6 lat prowadzi autorskie szkolenia Home Staging. Jest również Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home Stagerów – OSHS.
_____________

Zniżka na szkolenie 10% na hasło: Inwestorki https://homeforme.pl/

MASTERCLASS | 11 kwietnia 2023

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

– czy to dobry czas, żeby zostać pośrednikiem?”
– Co zrobić, żeby zarabiać już w pierwszym miesiącu swojej pracy?

Natalia Drysiak – Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami, właścicielka biura nieruchomości pośredniczącego w sprzedaży na rynku warszawskim i trójmiejskim, członkini WSPON, od 2017 roku głównie specjalizuje się we współpracy z inwestorami/flipperami, dostarcza perełki i gotowe piękne flipy sprzedaje w niebotycznie wysokich cenach! Pasjonatka nieszablonowych rozwiązań zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Sprzedaje w krótkim czasie w najwyższej możliwej cenie. Szkoleniowiec z technik sprzedaży nieruchomości i negocjacji oraz nawiązywania relacji pośrednik-klient. Wykładowca i prelegent największych wydarzeń branży nieruchomości.

Zniżka na szkolenie Natalii 20% na hasło: Inwestorki Nataliadrysiak.pl