WYWIAD Z INWESTORKĄ
7 października 2022

Kobiety mają ogromną moc, z której większość nie zdaje sobie sprawy. W opinii Basi Domarus.

 

O kobietach – inwestorkach rozmawiamy z prelegentką „III Ogólnopolskiego Forum Inwestorek”, Basią Domarus, autorką 2 książek, inwestorką, pośrednikiem w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami.

Czy kobiety są dobrymi inwestorkami?

Gdy kobiety inwestują, to robią to zazwyczaj zgodnie z wartościami, które wyznają na co dzień. Oznacza to, że w biznesie potrafią nie tylko zarabiać pieniądze, ale też pomagać, wspierać inne kobiety, okazywać wrażliwość i empatię. Ten zestaw cech sprawia, że są wspaniałymi inwestorami. Kobiety rozumieją, że w biznesie chodzi nie tylko o pieniądze…

Czego jeszcze muszą się nauczyć?

Jedyne, czego kobiety powinny się nauczyć, to wiary we własne siły oraz możliwości. Wiedza merytoryczna jest powszechnie dostępna, na rynku szkoleniowym istnieje wiele kursów, szkoleń czy warsztatów (sama takowe prowadzę), które pozostają w zasięgu inwestorek. Trzeba jedynie odwagi, by po nie sięgnąć.

Co chciałabyś przekazać kobietom?

Chciałbym zachęcić wszystkie kobiety do stawiania sobie bardzo odważnych marzeń oraz dodać im odwagi do ich realizacji. My, kobiety, mamy ogromną moc, z której większość z nas po prostu nie zdaje sobie sprawy…. 

Dlaczego kobiety powinny inwestować?

Ponieważ świat potrzebuje ciepłych, empatycznych, wrażliwych i skutecznych przedsiębiorców. A kobiety potrafią połączyć te wszystkie cechy i uczynić ten świat lepszym miejscem.   

Jak można sprawić, by więcej kobiet zaczęło inwestować?

Inspirować własnym przykładem, pokazywać możliwości, edukować i ośmielać do podejmowania wyzwań. Wspólnie tworzyć społeczność sprzyjającą rozwojowi i przedsiębiorczości. Razem możemy więcej.

Basia Domarus

Handlowiec z urodzenia, wykształcenia i doświadczenia. Liderka gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik, inwestorka, Pośrednik w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami – sprzedaje, kupuje, wynajmuje nieruchomości oraz przeprowadza przez cały proces inwestycyjny tych, którzy chcą zarabiać na nieruchomościach. Certyfikowany Trener Biznesu, wykładowca i szkoleniowiec, autorka dwóch książek oraz licznych publikacji branżowych, a prywatnie globtroterka, co pozwala zobaczyć nieruchomości z szerszej perspektywy. https://domarus.com.pl/