WYWIAD Z INWESTORKĄ
8 listopada 2022

Każda Polka może stać się niezależna finansowo. W opinii Anny Ewy Suska.

 

O kobietach – inwestorkach rozmawiamy z prelegentką „III Ogólnopolskiego Forum Inwestorek”, Anną Ewa Suska, właścicielką firmy ExcellenceVale – lidera na rynku szkoleniowym w Wielkiej Brytanii.

Czy kobiety są dobrymi inwestorkami?

Myślę, że radzimy sobie całkiem dobrze na arenie międzynarodowej. Ja swoją pierwszą nieruchomość zakupiłam w okolicach Londynu mając 25 lat i zrobiłam flipa. Za zarobione pieniądze zakupiłam firmę, która dała mi wolność finansową. W tej firmie od 15 lat pracuję średnio 2-3 godziny miesięcznie, bo wszystkim zajmują się pracownicy zarządzający firmą.

Pracując jako trener biznesu i mentor kobiet w Londynie mam wiele klientek, które inwestują w wielu krajach europejskich. Kobiety są bardzo dokładne w inwestycjach i mają wielkie poczucie smaku jeśli inwestują np. robiąc flipy. Widziałam setki takich projektów. Moje klientki, które budują swoje firmy świetnie zarządzają nadwyżkami finansowymi. Tysiące z nich dziś to kobiety wolne finansowo. Uważam, że kobiety to świetne inwestorki i cieszę się, że coraz więcej kobiet sięga po swoje marzenia.

Czego jeszcze muszą nauczyć inwestorki?

Pewności i wiary w siebie! Muszą zrozumieć, że inwestycje są dla każdej osoby.

Co chciałaś przekazać kobietom podczas swojej prezentacji na III Ogólnopolskim Forum Inwestorek?

Świat inwestycji to faceci, którzy boją się nas zaprosić do swojego świata bo wiedzą, że  w wielu tematach bijemy ich na głowę😊 Wiesz to doskonale bo Waszą misją było stworzyć Forum Inwestorek właśnie by kobiety zrozumiały, że to również nasz świat tylko kobiety czasem boją się o tym mówić.

Chciałabym by kobiety stały się niezależne finansowo. Dlatego napisałam książkę „Kobieta i finanse”. Wierzę, że moja misja się zrealizuje. Już na każde moje szkolenie do Londynu na żywo przyjeżdża ponad 700 kobiet. Wiem, że one już zmieniają swoje życie. Chce tego dla każdej POLKI!

W co aktualnie warto inwestować?

To bardzo trudne pytanie bo inflacja szaleje, stopy poszły w górę, banki plajtują. Myślę, że będą pojawiać się okazje na rynku bo ludzi nie będzie stać na utrzymanie mieszkania. Dlatego radziłabym gromadzić jak najwięcej nadwyżek i szukać okazji rynkowych.

Dlaczego kobiety powinny inwestować?

Dlatego, że każda powinna być samodzielna i zabezpieczona. Każda kobieta powinna zarabiać tyle by się samodzielnie utrzymać i móc zabezpieczyć.

Jak można sprawić, by więcej kobiet zaczęło inwestować?

Edukować i robić jak najwięcej spotkań by wszystkie kobiety się inspirowały i czerpały wiedzę.

Anna Ewa Suska

Właścicielka firmy Excellencevale lidera na rynku szkoleniowym w Wielkiej Brytanii. Redaktor naczelna magazynu Excellencevale. Autorka książki „Efektywny i Strategiczny Biznes” i „Kobieta i Finanse”, „Lwica Biznesu” w plebiscycie magazynu Law Business Quality oraz „Polka Roku 2016”. Strateg i analityk biznesu, mentorka biznesowy oraz międzynarodowy trener. Kocha tworzyć nowe usługi i mentorować ludzi i ich biznesy. Specjalzuje się w budowaniu marki osobistej. Doradza przedsiębiorcom z Polski oraz Wielkiej Brytanii. Uwielbia, kiedy jej klienci odnoszą Sukcesy i pragnie tego samego dla wszystkich Polaków. W szkoleniach jej firmy wzięło udział wiele tysięcy osób z całego świata.